Декларація про партнерство щодо забезпечення ефективного доступу до правової допомоги та правосуддя у Харківській, Луганській та Сумській областях

Декларація про партнерство

25 жовтня 2019 року, м. Харків, Україна

Ми, повноважні представники системи надання гарантованої державою безоплатної правової допомоги, громадянського суспільства Харківського, Луганського та Сумського регіонів, які зібралися 25 жовтня 2019 року у м. Харків, зважаючи на важливість підвищення правової спроможності населення та територіальних громад у часи активних реформ, спираючись на національну практику правозахисної роботи та міжнародний досвід і настанови щодо забезпечення ефективного доступу до правової допомоги та правосуддя, після детального аналізу та взаємних консультацій дійшли однозначного висновку та бачення щодо реалізації комплексного підходу до забезпечення ефективного доступу до правової допомоги та правосуддя.

1. Ми декларуємо, що забезпечення ефективного доступу до правової допомоги та правосуддя потребує підтримки територіальних громад та органів місцевого самоврядування, як провайдерів соціальних сервісів та суб’єктів, найбільш обізнаних та наближених до правових потреб свого населення.

2. Ми декларуємо, що доступ до правової допомоги та правосуддя, а також ефективне використання коштів платників податків, зумовлюють необхідність експертного контролю якості правових послуг та вироблення єдиного підходу до його проведення.

3. Ми декларуємо, що лише через спільну роботу та повноцінне об’єднання зусиль системи надання безоплатної правової допомоги, місцевого самоврядування та громадянського суспільства можливо досягти Глобальної цілі сталого розвитку №16 ООН (сприяння побудові миролюбного і відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях). Активні дії, вказаних сторін, мають бути спрямовані на максимальне залучення одне одного до розробки та реалізації усіх релевантних політик та програм.