Розробка детального плану території

Проект детального плану території в межах вулиць Гутянська, Молодіжна та залізничної колії с. Губарівка Богодухівського району Харківської області, розроблено на замовлення Губарівської сільської ради відповідно до рішення ХХХІХ сесії VІІ скликання від 29.08.2018 р. «Про надання дозволу на розробку детального плану території».

Детальний план території в межах вулиць Гутянська, Молодіжна та Залізничної колї Богодухівського району Харківської області

Основним завданням даного детального плану уточнення планувальної структури території, обгрунтування можливості реконструкції будівель, що розташовані на ділянці ТОВ «Гутянський елеватор» та визначення містобудівних умов та обмежень.

У проекті розроблені профілі прилягаючих вулиць із урахуванням транспортно-пішохідних шляхів, що склалися. Передбачається улаштування проїзної частини та пішохідних доріжок нормативної ширини із покриттям із асфальтобетону, створення велодоріжки вздовж вулиці Гутянської. Проектом передбачається впорядкування озеленення на території кварталу. Озеленення території санітарно-захисної зони повинно складати: залізниці – 50%, промислових підприємств – 60%.

Також передбачається реконструкція будівель на ділянці ТОВ «Гутянський елеватор». ТОВ «Гутянський елеватор» згідно додатку № 5 ДСП № 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» відноситься до підприємств по переробці і зберіганню сільськогосподарської продукції (насіння зернових та олійних культур) з розміром нормативної санітарно-захисної зони – 100 м (IV клас небезпеки). У проекті дотримана нормативна відстань від джерел забруднення атмосфери організованими або неорганізованими викидами згідно п.5.4 ДСП № 173-96 до найближчої житлової забудови. Будівництво та експлуатація об’єкта не призведе до змін екологічного стану району розміщення підприємства. Заплановані по підприємству заходи з охорони довкілля дозволяють зберегти екологічну рівновагу в районі розташування об’єкта.

Втілення проекту матиме позитивний вплив на соціально-економічний розвиток села та району. Забудова обґрунтовується техніко-економічними розрахунками, містобудівними і санітарно-гігієнічними вимогами. При розробці даного проекту прийнятий комплексний підхід до благоустрою території з метою її раціонального використання, належного, застосування сучасних прогресивних та ефективних технологій у сфері благоустрою; виконання робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення території, а також заходи з покращення мікроклімату, санітарного очищення тощо.